Cumartesi, Mayıs 25, 2024
Google search engine
Ana SayfaKıbrısAydın: Vatandaşları mağdur etmemek adına önlemler aldık

Aydın: Vatandaşları mağdur etmemek adına önlemler aldık

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu Genel Müdürü Dalman Aydın, BRT’de yayınlanan 17. Saat programına telefonla bağlanarak KIB-TEK’de yaşananlarla ilgili açıklama yaptı.

EL-Sen’in acil durumlar dışındaki arızlara müdahale etmediğini kaydeden Aydın, bazı bölgesel arızalar yaşandığını söyledi…

Aydın, ülkeye enerji sağlamak ve vatandaşları mağdur etmemek adına çeşitli önlemler aldıklarını anımsattı…

Aydın, “ biz müdahale yapmıyoruz biz  halkımıza enerji sağlamak adına gerekli çalışmaları yapıyoruz. Bunlar devamlı yapılan işlemlerdir. Acil olarak almamaız gereken önlemler olduğuna karar verdiğimizden dolayı böyle bir yola başvurduk. Bunun yansıtıldığı gibi düşünülmemesi gerekir. Gelen firmanın da sadece iyi niyet çerçevesinde geldiğini bizler yaşayarak çok iyi biliyoruz”dedi.

KIB-TEK’in başka firmalara devredileceği yönünde bir algı oluşturulduğunu da belirten Aydın , kesinleikle bir özellştirmenin olmayacağını söyledi ve “KIB-TEK halkın malıdır, El-Sen üyelerinindir” dedi.

Halka sürekli elektirik sağlanması için çalışmalar yapıldığını belirten Dalman Aydın, yapılan çalışmalardan sonra  üretimin 30mgv 90 Megavatt’a çıkarıldığını da söyedi.

Aydın, bazı bölgelerde lokal arızaların söz konusu olduğunu onların da giderilmeye çalışdığını kaydetti.

Son iki haftadır yaşanan süreçte halkın mağduriyetinin söz konusu olduğunu da belirten Aydın, sorunların bir an önce çözülmesini istedklerini söyledi, sendika üyelerini KIB-TEK’ e sahip çıkmaya çağırdı.

Aydın, “ KIB-TEK biz sahip çıktıkca büyüyecektir. 2023 de yapacağımız yatırımların devamının sağlanması adına en geç Pazartesi günü itibarı ile görevlerinin başına geçmeleri için çağrıda bulunuyorum” dedi.

BRT

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments