Perşembe, Temmuz 18, 2024
Google search engine
Ana SayfaKıbrısYenierenköy-Dipkarpaz 1. Yaz Fesrtivali başladı

Yenierenköy-Dipkarpaz 1. Yaz Fesrtivali başladı

Yenierenköy-Dipkarpaz 1’inci Yaz Festivali başladı.

Yenierenköy Halk Plajı’nda yer alan etkinlik Yenierenköy halk dansları Topluluğunun gösterisi ile başladı.

Festivalin açılış konuşmasını Erenköy Karpaz Belediye başkanı Hamit Bakırcı yaptı.

Bakırcı, doğal güzellikleri ile turizm cenneti olan karpaz bölgesinin her geçen gün geliştiğini kaydetti ve göreve geldiği iki yıl içerisinde birçok projeyi hayata geçirdiğini söyledi.

Konuşmasında Karpaz Emirnamesi’ne de değinen Bakırcı emirnamenin 21 yıldır bölgenin kanayan yarası olduğunu Başbakan Ünal Üstel bu konuda aldığı radikal karar ile bölge gençlerinin geleceğine katkı sağlayacağına inanç belirtti.

Bölgede turizmin geliştirilmesi için önemli adımlar atıldığının da altını çizen Bakırcı, hükümetin bölgede turizmin canlanması için de çok büyük katkı sağladığını söyledi.

Başbakan Yardımcısı Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da, hükümet olarak karpaz bölgesinin hak ettiği noktayı yakalaması için büyük uğraş verdiklerini söyledi.

Bölgenin gelişmesi için birçok konuda çalışmaların devam ettiğini ifade eden bakan Ataoğlu, Doğu bölgesinde turizmin canlanması adına “karavancılık turizmi” yasasının da tamamlandığını sözlerine ekledi.

Başbakan Ünal Üstel de konuşmasında, Turizm denince akla karpazın eşsiz doğasının geldiğini kaydederek hükümet olarak bölgenin, başta turizm de olmak üzere her alanda gelişmesi için çalıştıklarını söyledi.

Başbakan Üstel, Anavatan Türkiye ile imzalanan protokol çerçevesinde yeni projeler yapıldığını bu projeler kapsamında da bölgelerde alt yapı ve yol
yapımlarına süratle devam edildiğini söyledi.

Konuşmasında Belediyeler Reformu’na da değinen Başbakan Üstel,hükümetin yaptığı belediyeler reformun ne kadar yerinde bir karar olduğunu belediyelerin bölgelerinde hayata geçirdikleri projeler ile gördüğünü dile getirdi.

Konuşmaların ardından Türkiye’nin sevilen ses sanatçısı Sena Şener bir konser verdi.

Yenierenköy Halk Plajı’nda bu akşam yerelacak olana etkinlikler bölgede yaşanan ölümlü trafik kazası nedeni ile iptal edildi.

Festival, Pazar günü rap sanatçısı Motive ve yerli gruplardan Otantik konseri ile sona erecek.

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments