Cumartesi, Temmuz 13, 2024
Google search engine
Ana SayfaKıbrısTatar: Bu katliam, Güney Kıbrıs ve EOKAcıların utancıdır

Tatar: Bu katliam, Güney Kıbrıs ve EOKAcıların utancıdır

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 20 Temmuz Mutlu Barış Harekâtı’nın 50. yıl dönümü olduğunu anımsattı; “Masumların maruz kaldığı bu katliam, Güney Kıbrıs ve EOKAcıların utancıdır. Şehitlerimizi asla unutturmayacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ahmet Aşır başkanlığındaki Muratağa-Atlılar-Sandallar Şehitleri Yaşatma Derneği yönetimini kabul ederek görüştü.

Dernek Başkanı Ahmet Aşır, Cumhurbaşkanı Tatar’ın izlediği politikaya destek belirterek, görüşlerinin arkasında olduklarını dile getirdi.

Aşır, Atlılar Şehitliğinin yapılması için projenin ihaleye çıkılması talebini de Tatar a iletti.

Cumhurbaşkanı Tatar da, 20 Temmuz Mutlu Barış Harekâtı’nın 50. yıl dönümü olduğunu belirterek, toplu katliamda şehit edilenleri rahmetle andı.

Şehit yakınlarının acısının ortak bir acı olduğunu, Muratağa-Atlılar-Sandallar’da tarihte az görülen bir zulme ve saldırıya maruz kalındığını ifade eden Tatar, devletin şehitler için yapması gerekeni mutlaka yapacağını, Muratağa-Sandallar’ın ardından Atlılar şehitleri için Kayıp Şahıslar Komitesinin üstün gayretleriyle yapılan kazı çalışmaları ve DNA testleri sonrasında her bir şehit için bir kabir yapılması yönünde çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Anıt mezarın gerektiği şekilde yapılmasının takipçisi olacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, “Masumların maruz kaldığı bu katliam, Güney Kıbrıs ve EOKAcıların utancıdır. Şehitlerimizi asla unutturmayacağız” dedi.

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments