Pazartesi, Şubat 26, 2024
Google search engine
Ana SayfaKıbrısSavaşan: 1 Milyarlık kaynak, %46 tasarruflardan, %42 ek (vergi) katkılardan, %12 gönüllü...

Savaşan: 1 Milyarlık kaynak, %46 tasarruflardan, %42 ek (vergi) katkılardan, %12 gönüllü maaş kesintilerinden elde edilecek

Deprem ve Diğer Doğal Afetlere Yönelik Mali Yardım Ve Hazırlık Yasa Önerisi’ninKomiteden gönderildiği şekliyle değil, yapılması öngörülen değişikliklerle Pazartesi Cumhuriyet Meclisi’nden geçirilmesinin planlandığını kişisel sosyal medya hesabından duyuran UBP Milletvekili ve Ad-Hoc Komite Üyesi Dr. Ahmet Savaşan, yasayla ilgili detayları paylaştı.

Paylaşımında UBP Genel Başkanı, Başbakan Ünal Üstel ile UBP Bakan ve Milletvekillerinin 6 ilçeyi ziyaret ettiğini belirten Ahmet Savaşan, Başbakan Üstel’inyasa hakkında partililer ile bölge sakinlerine bilgi verdiğine dikkat çekti.

Savaşan: 1 Milyarlık Kaynak, %46 Tasarruflardan, %42ek (Vergi) Katkılardan, %12 Gönüllü Maaş Kesintilerinden Elde Edilecek! 

Deprem Ve Diğer Doğal Afetlere Yönelik Mali Yardım Ve Hazırlık Yasa Önerisi’nin Komiteden gönderildiği şekliyle değil, yapılması öngörülen değişikliklerle Pazartesi Cumhuriyet Meclisi’nden geçirilmesinin planlandığını kişisel sosyal medya hesabından duyuran UBP Milletvekili ve Ad-Hoc Komite Üyesi Dr. Ahmet Savaşan, yasayla ilgili detayları paylaştı.

Paylaşımında UBP Genel Başkanı, Başbakan Ünal Üstel ile UBP Bakan ve Milletvekillerinin 6 ilçeyi ziyaret ettiğini belirten Ahmet Savaşan, Başbakan Üstel’in yasa hakkında partililer ile bölge sakinlerine bilgi verdiğine dikkat çekti.

Oluşturulması planlanan kaynağın 1 Milyar TL olduğuna vurgu yapan Ahmet Savaşan, bu kaynağın %46’sının BÜTÇEDEN YAPILACAK TASARRUFLARLA, %42’sinin EK (VERGİ) KATKILARLA (yabancıların mal alımı, sınır kapılarından geçecek KKTC vatandaşları haricindeki kişilerin araba sigortalarından, casinolardan, lüks tüketimden vb), %12’sinin ise GÖNÜLLÜ MAAŞ KESİNTİLERİNDEN elde edilecek gelirlerle toplanmasının öngörüldüğüne dikkat çekti.

 Ahmet Savaşan’ın yasa ile ilgili paylaşımı şöyle:

Bakanlarımız ve Milletvekillerimizle birlikte Başbakanımız Ünal Üstel’e eşlik ederek 6 ilçemizi ziyaret ettik.

Ziyaretlerde Başbakanımız Ünal Üstel Deprem Ve Diğer Doğal Afetlere Yönelik Mali Yardım Ve Hazırlık Yasası hakkında partililerimiz ile bölge sakinlerine bilgi verdi.

Yaratılması Ön Görülen Kaynak: 1 Milyar Tl (Yaklaşık)

Kaynağı Oluşturan 3 Ana Kalem:

1- Bütçeden Yapılacak Tasarruflar= 504 Milyon Tl (Yaklaşık)

2- Ek (Vergi) Katkılar= 461 Milyon Tl (Yaklaşık)

3- Gönüllü Maaş Kesintileri= 123 Milyon Tl (Yaklaşık)

  • Yaratılması Öngörülen 1 Milyar TL Civarında Maddi Kaynak Sadece Deprem Ve Doğal Afetlerle İlgili Yasada Belirlenen Alanlarda Harcanacak
  • Yapılacak Harcamalar Yasa İle Oluşturulan Değerlendirme Ve Denetleme Kurulu Tarafından Takip Edilecek(Kurulda Devletin, Ekonomik Örgütlerin, Kıbrıs Türk Mimar Ve Mühendisler Odaları Birliği Ve Sendikaların Temsilcileri Yer Alacak)

Gönüllülük Esasına Göre Maaşlardan Yapılması

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments