Pazartesi, Nisan 15, 2024
Google search engine
Google search engine
Ana SayfaKıbrısMeclis toplantısı sona erdi

Meclis toplantısı sona erdi

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu denetim görevini gerçekleştirdi.

Güncel konuşmalarda deprem güvenliği, planlı kentleşme ve denetimlerin önemi vurgulandı, Hükümete yönelik eleştiriler yapıldı.

Maliye Bakanı Alişan Şan Meclis’teki konuşmasında, 2018 yılından itibaren çok zor dönemler yaşandığını anlatarak olumsuzluktan etkilenen kesimlere Hükümet olarak destek olmaya çalıştıklarını söyledi.

Deprem felaketinin ardından da tüm KKTC’nin elinden gelen yardımı ortyaya koyduğunu kaydeden Şan, çözüm noktasında ise her şeyin kaynağa dayalı olduğunu belirttti.

Şan, “Sorunlar ortadadır, hazırlanan kararname ve Ad-Hock komitede görüşülen yasanın da bu doğrultuda hazırlandığını söyledi.

Maliye Bakanı Alişan Şan, yapıcı önerilere açık olduklarını ifade etti.

Şan, İmar Yasası ile ilgili Turizm ve Çevre Bakanı’nın açıklamalarına atıfa bulunarak, bazı yatırım bölgelerini telaffuz ederken yatırımları ters etkileyebileceğini göz önünde bulundurmak gerektiğini ifade etti.

Yüksek binaların olduğu bölgelerde gereken temellerin atıldığını yerinde görüp incelediğini dile getiren Şan, ciddi yatırımlar yapıldığını, önlemlerin titizlikle alındığını söyledi.

Güncel konuşmaların ardından Meclis’in bugünkü oturumu sona erdi.
Cumhuriyet Meclisi’nin bir sonraki toplantısı 6 Mart Pazartesi saat 10.00’da yapılacak.

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments