Çarşamba, Haziran 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaKıbrısİmha edilmeyi bekleyen ilaçlarla ilgili Sağlık Bakanlığı’nda imzalar atıldı

İmha edilmeyi bekleyen ilaçlarla ilgili Sağlık Bakanlığı’nda imzalar atıldı

Sağlık Bakanlığı ile Gürdağ Entegre Geri Dönüşüm LTD arasında tarihi geçmiş ilaçların atık toplama taşıma ve bertaraf edilmesiyle ilgili sözleşme imzalandı.

Sağlık Bakanı Altuğra, akredite olan devlet laboratuvarının maalesef 2016 yılında yandığını, ilk etapta yanan laboratuvar içerisinde bulunan tarihi geçmiş ilaçların imhası için Çevre Koruma Dairesi tarafından izinlendirilmiş ve lisanslı tek tesis olan ilgili şirketle Sağlık Bakanlığı’nda tarihi bir imzanın atıldığını vurguladı.

Altuğra, laboratuvar içerisinde bulunan atıkların tamamen taşınmasının ardından ivedilikle devlet laboratuvarının testlerinin tamamlanması ile birlikte tadilatına başlanacağını söyledi.

Ülkemizin kangrenleşmiş bir sorununa çare adına atılan bu imzanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Altuğra, devlet laboratuvarını yeniden hayata geçirmek için önemli bir adım attıklarını, ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Gürdağ Entegre Geri Dönüşüm LTD adına Mustafa Ergüçlü ve Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra’nın imza koyduğu sözleşme esnasında bakanlık Müsteşarı Doç. Dr. Deren Oygar, Bakanlık Müdürü Ergin Tertemiz, Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi Müdürü Dr. Cenk Soydan hazır bulundu.

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments