Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Google search engine
Ana SayfaKıbrıs“Hayal Ettiğiniz Dünyada Medya” resim yarışmasında 16 resim ödüle layık görüldü…Ödül töreni...

“Hayal Ettiğiniz Dünyada Medya” resim yarışmasında 16 resim ödüle layık görüldü…Ödül töreni ve resim sergisi 1 Haziran’da yapılacak

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) 60’ıncı kuruluş yıldönümü etkinlileri çerçevesinde, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü Resim Yarışması düzenlendi.

Geçmiş yıllarda BRTK bünyesinde geleneksel olarak farklı dönemlerde ve farklı konularda yapılan resim yarışması bu yıl “Hayal ettiğiniz Dünyada Medya” başlığı altında gerçekleştirildi.

Olayların ses ve görüntü ile nasıl birleşerek sunumunun yapıldığı konusunda çocukların farkındalığını arttırmak ve medya konusunda bilinçlenmelerini sağlamayı amaçlayan yarışmada, çocukların hayal güçlerini kullanarak, kendi dünyalarındaki medya anlamını resme dökmeleri ve hayallerini renklerle buluşturmaları istendi…

Yarışmaya, ilk ve orta dereceli okullar ile Özel eğitim kurumlarından 188 öğrenci birbirinden güzel resimleriyle katıldı.

Ayhatun Ateşin gözetiminde ve Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Müdürü Meryem Özkurt’un katılımıyla toplanan jüri üyeleri Erten Kasımoğlu, Emel Samioğlu, Nilgün Güney, Kemal Behcet Caymaz ve Mevhibe ve Mustafa Başman Vakfı Başkanı Pınar Başman tarafından en iyi resimler belirlendi.

Buna göre; 16 resim ödüle layık görüldü…

Resimleri dereceye giren öğrencilere ödülleri ve resimleri sergilenmeye değer bulunan öğrencilere ise katılım belgeleri, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü’nde BRTK’da düzenlenecek törenle verilecek.

Ödüle ve sergilenmeye değer bulunan resimler Yayıncılık Tarih Müzesi HD Sergi Salonu’nda sergilenecek.

BRTK Müdürü Meryem Özkurt yarışmaya ilişkin yaptığı açıklamada, BRTK’nın 60’ıncı yılında da halkın gözü kulağı olmaya devam ettiğine dikkati çekerek çocukların,gençlerin kendilerini sanatla, renklerle ifade edebilmelerinegeçmişte olanak sağlandığını, bu ritüelin bugün de devam ettirildiğini ifade etti.

Özkurt, Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun gelişen ve değişen dünyadaki gelişmeler ışığında kamu yayıncılığı bilinci ve sorumluluğuyla yayınlarına devam ederken geleceğin istikbali olan çocukların sanatla ve kültürle olan bağlarını güçlendirmeyi hedeflediklerini belirtti.

BRTK Yayıncılık Tarihi Müze Küratörü Ayhatun Ateşin de BRT’nin geçmişten günümüze yaptığı eğitici, öğretici, eğlenceli ve sanatsal programlarla, geçmiş yaşantıyı günümüze taşıyarak gelecek kuşaklara ayna tutmak istediğini kaydetti.

Resime ilgisi ve yeteneği olan gençleri ödüllendirerek desteklemenin önemine de vurgu yapan Ateşin “Gençlere bu yarışma ile kendilerini ve gerektiğinde ülkelerini, ulusal ve uluslararası benzer yarışmalarda temsil edebilmelerini sağlayacak tecrübeler kazandırmak istiyoruz” dedi.

Yarışmanın jüri üyelerinden gazeteci yazar Erten Kasımoğlu, BRT tarafından ilk kez 1997 yılında çocuklar arası resim yarışması düzenlediğini belirterek, geçmiş yıllarda düzenlenen resim yarışmaları hakkında bilgiler paylaştı.

Uzun bir aradan sonra yarışmanın yeniden düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti ifade eden Kasımoğlu, BRT’yi bu girişiminden dolayı tebrik etti.

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments