Salı, Şubat 27, 2024
Google search engine
Ana SayfaKıbrısGİ-KA KOOP İstasyonu’nun tanıtım etkinliği gerçekleştirildi

Gİ-KA KOOP İstasyonu’nun tanıtım etkinliği gerçekleştirildi

Birleşmiş Milletler tarafından 1977’de kabul edilen “Dünya Emekçi Kadınlar Günü” dolayısıyla bugün ülke genelinde çeşitli etkilnikler organize edildi.

Gİ-KA KOOP da kuruluşunun ikinci yılında ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü çerçevesinde Gİ KA KOOP istasyon üretim, satış ve eğitim merkezinin tanıtım etkinliği gerçekleştirdi.

Gİ-KA KOOP ürünlerinin satışlarından elde edilen gelir ise geçici yaşam evleri yapımı amacıyla Kıbrıs Türk Dayanışma Platformu’na bağışlanacak.

Etkinlikte konuşan Gİ-KA KOOP Başkanı İçim Çağıner Kavuklu, kadınların varoluşunun bilinmesi ve eşitliğin sağlanmasının da önemine işaret etti.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy da, girişimci kadınların ekonomiye olan katkılarına değinerek, kadınların yerinin daha da ileriye götürülmesinin önemine işaret etti.
Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu da, kadınların eşit şartlarda ilerlemesinin sağlanması gerektiğini kaydetti ve bunun için de elinden geleni yapacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da, Kıbrıs Türk kadınının tüm olumsuzluklara rağmen başarıları ile yollarına devam ettiklerini söyledi.

Konuşmaların ardından mekanın tanıtım filmi gösterildi.BRT

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments