Salı, Temmuz 23, 2024
Google search engine
Ana SayfaKıbrısEğitim materyallerinin ve akıllı tahtaların kurulumu devam ediyor

Eğitim materyallerinin ve akıllı tahtaların kurulumu devam ediyor

“Türkiye – KKTC El Ele Eğitimde Daha İleriye Projesi” kapsamında Türkiye Cumhuriyeti tarafından gönderilen eğitim materyallerinin ve akıllı tahtaların kurulumu devam ediyor.
Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu bu kapsamda Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu ve Şehit Doğan Ahmet İlkokulu’nu ziyaret ederek gerçekleştirilen çalışmaları yerinde inceledi ve yetkililerden bilgi aldı.

Çavuşoğlu incelemelerinin ardından yaptığı açıklamada, Türkiye’den gelen materyallerin koordineli bir şekilde okullara dağıtımının gerçekleştiğini belirterek, çok yoğun bir çalışma yürüttüklerini söyledi.

Günde ortalama 75 – 80 akıllı tahtanın monte edildiğini ve şu ana kadar 325 akıllı tahtanın montajının tamamlandığını belirten Çavuşoğlu, “Türkiye’den gelen ekiple birlikte, kendi öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yoğun bir çaba gösteriyor. Hepsine teker teker teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Montajı tamamlanan akıllı tahtaları test etme şansı yakaladıklarını da dile getiren Çavuşoğlu, “Aldığım bilgiler doğrultusunda, öğretmen ve öğrencilerimizin kullanımına sunulan etkileşimli akıllı tahtalar birçok özelliği içerisinde barındırıyor. Ekranları beyaz veya siyah tahta olarak kullanılabilirken, kablolu kablosuz internet bağlantısı, Google programlarına ve EBA’ya erişim gibi özellikleri bulunuyor.” diyerek, akıllı tahtaların teknolojik açıdan getirdiği olanaklarla birlikte eğitime ciddi katkı yapacağını söyledi.

Lefkoşa Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu’na ait materyallerin de hafta başında okula teslim edildiğini ve hemen çalışmalara başladıklarını belirten Çavuşoğlu, okulun derslik, oda kapıları, öğrenci sıra ve sandalyeleri, öğretmen masa ve koltukları ile özel eğitim ders materyallerinin kurulumuna devam ettiklerini kaydetti.

Çavuşoğlu, “Lefkoşa Özel Eğitim’i, öğretmeni, askeri, emekçisi ile birlikte çok yoğun bir çalışmayla ikinci dönemin başına hazır hale getirmek için çabalıyoruz.” ifadelerine yer vererek, destek veren herkese teşekkür etti.

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments