Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Google search engine
Ana SayfaKıbrısDAÜ 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi

DAÜ 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Dönemi Mezuniyet Töreni gerçekleştirildi…

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende bölüm birincileri konuşma yaptı ardından, sembolik ağaç dikimi gerçekleştirildi.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Kılıç, törende yaptığı konuşmada, 1937 başarılı mezunun diplomalarını alacak olmasından dolayı gurur duyduğunu ifade ederek, yeni mezunlarla birlikte DAÜ mezun sayısının 75 bini aştığını söyledi ve tüm mezunları tebrik etti.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Erdal Özcenk de konuşmasında, tüm mezunları tebrik ederek, yeni hayatlarında başarı diledi.

YÖDAK Başkanı Prof. Dr. Aykut Hocanın, son 40 yılda yüksek öğrenim alanında önemli gelişmeler yaşandığını kaydederek, YÖDAK olarak yüksek öğrenimin daha da ileriye taşınması için çalışıldığını vurguladı.

Törene katılan Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da tüm mezunları tebrik ederek, hayatlarında karşılaşabilecekleri zorluklara ve haksızlıklara boyun eğmeyerek başarıdan başarıya koşmalarını diledi.

Özgüveni yüksek insanlığa ve geleceğe hizmet edecek genç mezunlara seslenen Cumhurbaşkanı, “Aldığınız eğitimin yanında her zaman insanların güveneni kazanan sözünün eri kişiler olun” dedi.

Konuşmaların ardından bölüm birincilerine ödülleri, mezunlara diplomaları verildi.
Tören keplerin havaya atılmasıyla sona erdi.

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments