Çarşamba, Temmuz 24, 2024
Google search engine
Ana SayfaKıbrısBRTK Yönetim Kurulu Başkanı Doratlı, 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle mesaj yayımladı

BRTK Yönetim Kurulu Başkanı Doratlı, 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle mesaj yayımladı

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Can Doratlı 11 Temmuz Basın Günü nedeni ile mesaj yayımladı.

Doratlı Demokratik ve çağdaş bir toplumun en önemli unsurlarından birinin basın olduğunu vurgulayarak, bilgiyi yayma ve toplumu ileriye taşıma konusundaki bu fonksiyonunu yerine getirirken, doğru, tarafsız, ilkeli ve dürüst olunmasının önemine işaret etti.

Doratlı mesajında “ Bu unsurlardan herhangi birinin de diğerlerinden bağımsız olarak var olması mümkün değildir. Ne var ki, bilginin yayılma hızının son derece süratlendiği ve içeriğinin değerinden bağımsız olarak, bilgi yaymak için kullanılan platformlara erişimin hayli yaygınlaştığı bu çağda, bilgide yaşanan kirlilik de Toplumlar için tehlike arz etmektedir. Nitelik ve nicelik arasındaki denge, basına affedilmesi gereken değeri etkileyecek kadar önem arz etmektedir.” İfadelerine yer verdi.

Doratlı, Doğru, tarafsız, ilkeli ve dürüst haberciliğin , en başta basın camiası tarafından takip edilmesi ve muhafazası için gerekli otokontrol mekanizmalarının her daim çalışır durumda bulunması gerektiğini de kaydetti.

Doratlı, “Demokratik ve çağdaş değerlere bağlı olarak, diğer birçok mesleğe göre hayli meşakkatli görevler üstlenen, başta Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun özverili basın emekçileri olmak üzere tüm basın mensuplarının günü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments