Perşembe, Temmuz 18, 2024
Google search engine
Ana SayfaKıbrısBRTK Müdürü Özkurt, 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle mesaj yayımladı

BRTK Müdürü Özkurt, 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle mesaj yayımladı

Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRTK) Müdürü Meryem Özkurt 11 Temmuz Basın Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Özkurt, bağımsız basının korunmasının, demokratik toplumların gelişimi ve sürdürülebilirliği için vazgeçilmez olduğunu vurguladı.

Özkurt basın mensuplarının özgür ve baskısız bir ortamda çalışabilmesinin, toplumun doğru bilgilendirilmesi kadar adaletin sağlanması için de elzem olduğunu belirtti.

BRTK Müdürü Özkurt mesajında şu ifadeleri kullandı;
“Propaganda amaçlı kullanılan basın, doğru ve tarafsız bilgi yerine yanıltıcı veya eksik bilgi yayar. Bu durum, kamuoyunun yanlış yönlendirilmesine ve yanlış kararlar almasına neden olduğu gibi medyanın toplumlar üzerindeki rolünü ve itibarını da zedeler.

Bilgiye ulaşmanın çok kolaylaştığı dijital çağda, doğru bilgiye ulaşmak da bir o kadar zorlaştı. Milyonlarca yeni bilginin ve içeriğin dolaşıma girdiği internet ortamında dezenformasyonun hızla yayılmasıyla okuduklarımızın ve gördüklerimizin doğruluklarından emin olamıyoruz. İşte tam da bu noktada doğru ve ilkeli habercilik yapan ve bilgiyi doğru kaynaktan yayılıma sokak mecraların önemi daha iyi anlaşılıyor.

KKTC’nin varlığının önemli bir parçası olan Bayrak Radyo Televizyon Kurumu olarak; doğruluk ve tarafsızlık ilkelerini benimseyerek kamu yayıncılığı sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz.

Doğru bilginin değerinin anlaşıldığı ve arttığı günümüzde etik değerlere bağlı kalarak mesleğini sürdüren meslektaşlarımın, BRT‘deki yol arkadaşlarımın Basın Günü’nü kutlarım.”

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments