Google search engine
Ana SayfaKıbrısBarolar Birliği’nin ’50.Yıl Resepsiyonu’ yapıldı

Barolar Birliği’nin ’50.Yıl Resepsiyonu’ yapıldı

Kıbrıs Türk Barolar Birliği’nin Barolar Birliği’nin ’50. Yıl Resepsiyonu’ bu akşam Girne’de yapıldı.

The Garden’de yer alan resepsiyona, 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, Ana muhalefet CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Başsavcı Sarper Altıncık, Sayıştay Başkanı Osman Korahan, bazı bakanlar, milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri , yargıçlar,savcılar ve avukatlar katıldı.

Gecede konuşan Kıbrıs Türk Barolar Birliği Başkanı Hasan Esendağlı,birliğin tarihçesi hakkında bilgi vererek,birliğin, bugün bini aşkın üyesiyle ülkedeki en büyük meslek örgütlerinden biri olduğunu söyledi..

50 yılda , etkinliği, gücü, kurumsallığıyla toplum nezdinde, ciddi şekilde görünür olan birliğin, bir meslek örgütü olmaktan çıkarak, toplumsal konularda duyarlılık gösteren baskı unsuru oluşturan bir sivil toplum örgütüne dönüştüğünü belirten Esendağlı,müşterek mesleki ve toplumsal konularda ortak mücadele için kttb ve ktmmob ile oluşturdukları birlikteliğin önemine vurgu yaptı.

İnsan hakları başta olmak üzere, yasal hakların korunup gözetilmesi konusunda örgütlü bir organizasyon olmakla gurur duyduklarını ve her ne pahasına olursa olsun korumaya and içtikleri yargı bağımsızlığı konusunda sürekli nöbette olduklarını belirten Esendağlı, ülkede daha iyi günler için, meslekleri ve toplumu savunmak için çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Konuşmanın ardından meslekte 40 yılı dolduran avukatlara plaket sunuldu.

Meslekte 40 yılı dolduran avukatlara plaketleri 2023 yılında baroya yeni kaydolan genç avukatlar tarafından takdim edildi.

BRT

Kaynak : BRTK

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Most Popular

Recent Comments