Xiaomi telefonların bataryası tükenmeyecek…!

0

Xiaomi’nin MIUI 12.5 ile sunacağı yenilikler kendini göstermeye devam ediyor. Şimdi de akıllı şarj koruması özelliğinin detayları ortaya çıktı.

Xiaomi, Aralık 2020’de Mi 11 modelini tanıtmış ve bu etkinlikte MIUI 12.5’i göstermişti. Çinli teknoloji devi sonrasında ise bazı modellerinde Beta sürecini başlatmıştı. Yavaş yavaş yeni özellikleri belli olmaya başlayan MIUI 12.5 güncellemesinin bugün bir detayı daha ortaya çıktı.

Telefonlarda batarya konusunun halen sorun olduğu bir dönemde, Xiaomi, mevcut teknoloji kapsamında bu sorunu yazılım ile çözmek için kolları sıvamış durumda. MIUI 12.5 ile gelecek olan akıllı şarj koruma özelliği sayesinde bataryanın ömrü korunmuş olacak. Peki, akıllı şarj özelliği nasıl çalışacak?

Apple, iOS 14 güncellemesi ile birlikte iyileştirilmiş pil sağlığı adlı bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bu özellik, kullanıcının kullanım alışkanlıklarını analiz edip şarj süresini ona göre ayarlıyor.

Örneğin; her sabah 08:00’da kalkan ve telefonu şarjdan çeken bir kişinin bataryası saat 07:30’da yüzde 100 olacak şekilde otomatik ayarlanıyor. Yani telefonunuz şarjda boşuna uzun süreler durup bataryanın ömründen yemiyor.

Xiaomi’nin yeni özelliği de aynen böyle çalışacak. Kullanıcılarının kullanım istatistiklerini analiz edip şarj süresini kendi belirleyecek olan bu teknoloji, MIUI 12.5 alacak olan tüm Xiaomi ve Redmi modellerinde yer alacak.

Nisan ayı içerisinde nihai sürümünün dağıtımına başlanacak olan MIUI 12.5 akıllı şarj koruma özelliği ile beğeni alacak gibi görünüyor.

MIUI 12.5 güncellemesini alacak modeller
Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10 Ultra
Xiaomi Mi 10 Youth
Xiaomi Mi 9 SE
Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9 Explorer
Xiaomi Mi 9 Pro 5G
Xiaomi Mi CC9
Xiaomi Mi CC9 Pro
Xiaomi CC9e
Xiaomi Redmi K30 Pro
Xiaomi Redmi K30 5G
Xiaomi Redmi K30S
Xiaomi Redmi K30 Racing
Xiaomi Redmi K30i 5G
Xiaomi Redmi K30
Xiaomi Redmi K20 Pro
Xiaomi Redmi K20
Xiaomi Redmi 10X 5G
Xiaomi Redmi 10X Pro
Xiaomi Redmi Note 9
Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Xiaomi Redmi Note 8
Xiaomi Redmi Note 8 Pro
Xiaomi Redmi Note 7 Pro
Xiaomi Redmi Note 7

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz