Xiaomi sahipleri yasta! O modeller için kötü haber geldi!

0

Güncelleme konusunda Xiaomi müşterilerini üzecek gibi görünüyor. Çinli firma güncelleme almayacak olan üç modelini duyurdu. İşte o modeller.

Xiaomi güncelleme konusunda bu zamana kadar rakiplerine taş çıkarması ile büyük beğeni toplamıştı. Android 11 ve MIUI 12 güncellemesinde geriye dönük bir çok cihazını güncelleyen Xiaomi, bugün üzücü bir haber ile karşımıza çıktı. MIUI 13 üzerinde çalışan Çinli firma bu güncellemeyi almayacak modellerini şimdiden listelemeye başladı.

Bu modeller güncelleme almayacak

Xiaomi’nin resmi Weibo hesabı üzerinden yapılan paylaşıma göre; Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro ve Xiaomi CC9e modelleri MIUI 13 ve Android 12 güncellemesini almayacak. 4. yılına giren bu telefonların güncelleme almaması artık normal gibi görünüyor. Muhtemelen ilerleyen günlerde güncelleme almayacak bu telefonlara yenileri eklenecek.

Xiaomi

Diğer Android telefon üreticileri 3 yıllık telefonları bile pas geçerken, Xiaomi’nin geriye dönük güncelleme desteğinin geniş olması oldukça sevindirici. Açıklanan bu telefonların güncelleme almama kararı muhtemelen artık çok düşük kullanıcıya sahip olmasından alınmış olabilir.

MIUI 12.5 arayüzü üzerinde şu sıralar vargücüyle çalışan Xiaomi, Nisan ayı gibi bu güncellemeyi kademe kademe yayınlayacak. 2021 sonunda ise Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesi ilk olarak Xiaomi Mi 11 ailesine gelecek.

Yenilik açısından iOS’ten bile daha fazla yenilik sunan Xiaomi, güncelleme ile olan imtihanını başarıyla geçti diyebiliriz.

Kaynak: Teknolojioku

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz