Uzm. Psikolog Denizgil, “Çocukların bireysel aktivtitelere yönlendirilmesi hem psikolojik hem bilişsel açıdan önemlidir.”

0

Çocuklarımızın karnelerini almasıyla birlikte yaz tatiline girdiğimiz şu günlerde çocuklarımızla nasıl vakit geçirebileceğimiz ve nasıl davranmamız gerektiği konusunda Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Uzman Psikolog Tuğçe Denizgil Evre, bu haftaki köşe yazısında çok önemli açıklamalarda bulundu.

Psikolog Tuğçe Denizgil Evre,

Tatil demek bir çok çocuk ve aile için sınırsız oyun, haz odaklı olma (istediği zaman uyumak, uyanmak vb.) ve derssiz günlerdir. Ancak bunun yanında tatiller aile içi ilişkiler açısından da oldukça önem taşımaktadır. Çalışan anne ve babalar için çocuklarıyla planlanan tatil zamanları kaliteli vakit geçirmek açısından değerlidir. Diğer bir taraftan çocukların anne ve babaları dışındaki aile üyeleri ile iletişim ve paylaşım açısından vakit geçirmeleri de önerilmekle birlikte, çocukların bireysel aktivtitelere yönlendirilmesi de hem psikolojik (özgüven artması) hem bilişsel (zihinsel) açısından önemlidir.

Yazının devamını okumak için Lütfen Tıklayınız

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz