Türkiye Uzay Ajansı’ndan gizemli paylaşım!

0

Türkiye Uzay Ajansı tarafından paylaşılan bir video heyecan yarattı. İşte detaylar!

Türkiye Uzay Ajansı, 13 Aralık 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı kararnamesi ile kuruldu ve ilk toplantısını 2019 yılının Eylül ayında gerçekleştirdi. Resmi bir Twitter hesabı da bulunan ajansın ilk Tweeti, bu toplantı ile ilgiliydi ve daha sonrasında herhangi bir paylaşım yapılmamıştı.

Ancak dün yapılan videolu paylaşım, heyecan yarattı. İstikbal Göklerdedir ifadesi ile beraber paylaşılan videoda Jüpiter, Ay ve Samanyolu Galaksisi görülüyor. 19 saniye süren videonun son kısmında ise 9 Şubat 2021 tarihine işaret ediliyor. Tüm bu gelişmelerin ışığında ise Türk insanı 9 Şubat’ta ne olacağını tartışmaya başladı bile.

Türkiye Uzay Ajansı’ndan gizemli paylaşım! Uzaya mı gidiyoruz?
Merak uyandıran bu gelişmeleri Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın tweeti alıntılaması takip etti. Bakan Varank da “Hazır mısınız?” notunu düşerek 9 Şubat’ı işaret etti ve merakı daha da arttırdı. Peki belirtilen tarihte Türkiye Uzay Ajansı ne yapacak? veya neyi açıklayacak? Konu hakkındaki gizem hala devam ediyor. Bakan Varank’ın “Hazır mısınız?” notu haricinde herhangi bir resmi açıklama da yapılmadı. Türkiye Uzay Ajansı tarafından paylaşılan videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz