T&T Havalimanı işletmesi: “Haberler gerçek dışı ve art niyetli…”

0

T&T Havalimanı işletmeciliği basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, bazı basın yayın organlarında T&T hakkında karalayıcı haberlerin yayınlandığı, Şirketin tasfiye halinde olduğu ve yaptığı her türlü işlemlerin geçersiz olduğu yönündeki haberlerin gerçek dışı ve art niyetli olduğu belirtildi. 

T&T Havalimanı işletmesi tarafından yapılan yazılı açıklamanın tam metni şöyle,

Şirketimizin tasfiye halinde olduğu ve yaptığı her türlü işlemlerin geçersiz olduğu yönündeki haberler gerçek dışıdır, art niyetlidir. Bu yönde bir mahkeme kararı bulunmamaktadır. Şirketimizin statüsünde bir değişiklik söz konusu değildir. Devletle yapmış olduğumuz devir sözleşmesine uygun olarak faaliyetlerimizi yürütmekteyiz ve sorumluluklarımızı yerine getirmekteyiz.

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandeminin (COVID-19) ekonomik yıkıcı etkisi en ağır şekilde yaşanmaktadır. Havacılık sektörü pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında gelmektedir. T&T Ercan Havalimanı yolcu ve uçak sayıları yüzde 90’ın üzerinde azalırken, şirketimizin gelirleri de önemli oranda düşmekte ve zarar etmeye devam etmektedir. Tüm bu olumsuzluklara rağmen şirketimiz personel çıkarmadığı gibi, gerek devlete gerekse Kıbrıs halkına olan sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmek için yönetici ve personeli ile birlikte büyük bir özveriyle çalışmaktadır.

Şirketimizin gösterdiği tüm bu fedakârlıklara rağmen basında yer alan art niyetli, gerçekten uzak bu tür karalayıcı yayınlar bizleri üzmektedir.

Saygıdeğer Kıbrıs halkının bu tür haberlere itibar etmemesini temenni ederken, elimizden gelen özveri ile çalışmaya devam edeceğimizi belirtmek isteriz.

T&T Havalimanı İşletmeciliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz