PKK Propagandası yapan şahıs Gazimağusa’da tutuklandı

0

Facebook hesabından hain terör örgütü PKK’nın sözde bayrağı ve Abdullah Öcalan posterleri ile video yayınlayan Halil Demir tutuklandı

Bir ihbar doğrulusunda 2015 yılı içerisinde adına açılmış facebook hesabından PKK bayrağı ve Abdullah Öcalan posterleri ile video yayınladığı bilgisi üzerine Gazimağusa polis  müdürlüğüne celp edilen Halil Demir isimli şahıs tutuklandı. Zanlı tasarrufunda bulunan cep telefonuna mahkeme emriyle el konularak incelenmek üzere Polis Genel Müdürlüğü data şubesine gönderildi.

Zanlı bugün yasa dışı cemiyete ait propaganda amaçlı yayın bulundurmak suçlamasıyla Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılarak hakkında 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Duruşmada iddia makamı adına mahkemede hazır bulunan savcı yardımcısı Fırat Kızıltunçlar polis memuru Abdülkadir Gildir’i şahadet vermek üzere tanık kürsüsüne çağırdı.

Zanlının mesele ile ilgili itiraf niteliğinde 3 gönüllü ifade ve beyanda bulunduğunu belirten tanık polis, tahkikatın devam etmekte olduğunu, gönüllü ifadelerin teyit ve tekziplerinin henüz tamamlanmadığını, beyanların araştırılacağını, yasadışı cemiyete ait teşhir ve propaganda yayın içeren videonun kimden geldiğini, kimlere gönderildiğine dair araştırma yapılacağına dikkat çekti. Tanık Polis, zanlının facebook hesabındaki arkadaşları arasından hangilerine bu yayınları gönderdiği konusunda ayrıca araştırma yapılacağına değindikten sonra tahkikatını salimen devam ettirebilmek maksadıyla zanlı aleyhine 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç Dilşah Karayel, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalması yönünde emir verdi.

(MHA)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz