Philip Mountbatten’ı tanıyan var mı ?

0
Buckingham Sarayı, Duke’un 99. Doğum Günü’nü kutlamak için Kraliçe ve Edinburgh Dükü’nün yeni bir fotoğrafını yayınladı. Çok okunan yazılarımdan Philip Mountbatten’ı sizlere hatırlatmak istiyorum.

Evet, Philip Mountbatten, kendisini bilir misiniz?

Bakalım kimmiş Philip Mountbatten ?

Bizlerle ve Atatürk ile ne alakası varmış….

Yok Osmanlı kökenli hain Ali Kemal’in torununun torunu İngiliz Boris’ten bahsetmeyeceğim. Bıktık artık sarı kuşumuz Boris’ten….

İngiltere Başbakanı ama boşbakan sınıfına terfi etti sarı kuşumuş Boris… Koronavirüs krizini İngiltere’de yönetemedi. Eline kan bulaştı… Binlerce yaşlı evlerinde Boris yüzünden ölüme terkedildi… Bunu başka yazıda irdeleyeceğim…

Gelelim Philip Mountbatten’a

Yunan kökenli ! olduğu için İngiltere ( Birleşik Krallık) Kraliçesi Elizabeth’in kocası Philip Mountbatten’da Akdeniz kanı vardır. Ne kadar da Edinburg Dükü olsada İngiliz asaleti ikinci plandadır.

 

99 yaşına girdi ama hala Range Rover kullanıyor. Araba kullanırken canını sıkan diğer şoförlere orta parmağını gösteriyor !

Asalet sonradan gelmiyor işte, ne yaparsın… Ne de olsa Yunan kökenli… Orta parmak göstermek…

Hatırlarsanız geçen yıl kaza yapmıştı. İngiliz bir anne ve minik bebeğini yaralamıştı. Özür dilemediler. Ne Philip’miş diyenlere ….

Yakın tarihin her alanında ATATÜRK, TÜRKLER 

İngiltere Kraliçesinin kocası Yunan kökenli Edinburg Dükü Philip’in babası ve amcası, Atatürk önderliğinde Türklerin zaferi olan Kurtuluş Savaşı’nda (1919-1922) Yunan topraklarının kaybedilmesi suçlaması ile Yunanistan tarafından sürgüne gönderildi. Philip, hayatının bir bölümünü Türklerin Yunan ordusunu Akdeniz’e süpürmesi sonucunda sürgün hayatını Fransa’da geçirdi. İskoçya ve Almanya okullarında Alman Yahudi eğitimciler tarafından yürütülen bir eğitim gördü. Philip Mountbatten, 18 yaşındayken 1939 yılında İngiltere’nin Kraliyet Donanmasına katıldı. Bu sıralarda 1939 yılında Kral VI. George ve ailesi Kraliyet Donanması Kolejini gezdiklerinde Philip Mountbatten, kralın kızı II. Elizabeth ile tanıştı.

Sonrası malum…

Birleşik Krallık Kraliçesi Elizabeth ile evlendi.

Son 100 yılda tarihin neresine bakarsam dolaylı veya direk etkisi olan,  tüm dünyaya ayar veren, herkesi dize getiren tüm ülkelerin başkanlarından krallarına etki eden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Atatürk’ü saygıyla anıyorum.

• İngiltere Dışişleri eski Bakanı Boris Johnson’a bakıyorum ailesinde Türk ve Atatürk yenilgisi

• İngiltere Kraliçesi Queen Elizabeth’e bakıyorum kayınpederi Atatürk ve Türkler yüzünden sürgün edilmiş. Babası   Türklere yenilmiş !

• İngiltere Kraliçesinin kocası Philip’e bakıyorum babası ve amcası Atatürk ve Türklere yenilmiş ve kendi ülkesi Yunanistan tarafından sürgün edilmiş…

Birleşik Krallık Kraliçesi Elizabeth ve kocası Philip

***

Çanakkale savaşı, Küt-Ul Amare, Trablusgarp, Suriye ayrı bir konu…

Daha geçen hafta İspanya’ya gittim. Afrika sınırlarına yakın, Costa Blanca, Canary Island, Alicante – Benidorm şehirlerini dolaştım ve  tarihleriine baktım. Büyük Türk denizcisi Turgut Reis tüm Akdeniz’i Türk gölüne çevirmiş. Akdeniz’den gelen geçen Turgutreis ve Türklere para altın ganimet vererek ancak Akdeniz’de dolaşabilmiş….

 

5 dakikada aklıma gelenler bu kadar gerisini düşünün…

Fatih Sultan Mehmet, Atatürk, Cengiz Han…

Geçmişini bilen geleceğini bilir…

***

İngiltere’yi yöneten hükümet kabinesinin Covid-19 İletişim Karnesi, Avrupa Özel Araştırması yayınlandı.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi hocalarımızdan ünlü araştırmacı Ali Gizer’in başında olduğu Medya gurubumuz bünyesindeki AVA Araştırma Merkezi (AVARC) tarafından, 01 Nisan-31 Mayıs tarihleri arasında yapılan çalışma, Hükümet’in Koronavirüs Basın Toplantıları’nın sosyal medyadaki yansımaları hakkında ilginç analizler içeriyor. İşte çarpıcı sonuçları okumak için tıklayınız.

Bu araştırmada Boris Johnson nasıl çuvalladığını rakamlarla araşatırma sonuçlarına dayanarak göreceksiniz. Çarpıcı araştırma bu bağlantıda 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz