“Pandemi Döneminde Gazetecilik”, Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin Düzenleyeceği Panelde Konuşulacak…

0

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü “Pandemi Döneminde Gazetecilik: Kuzey Kıbrıs, Türkiye ve Dünya Pratikleri” konulu çevrimiçi bir panel gerçekleştirecek.

Yakın Doğu Üniversitesi resmi YouTube kanalı üzerinden gerçekleştirilecek panel, 24 Kasım Salı günü saat 11.00’de başlayacak. İki saat sürecek panelde akademisyenler ile alanında deneyimli gazeteciler konuşma yapacak.

Panelde, Doğuş Üniversitesi’nden Prof. Dr. Barış Çoban “Pandemi Öncesinde ve Sonrasında Gazetecilik, Gözetim ve Karşı-Gözetim”, Yakın Doğu Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. İbrahim Özejder “Kuzey Kıbrıs’ta Pandemi Döneminde Sosyal Medya Aktivizmi ve Siyasal Kararlar Üzerindeki Etkisi”, Dr. Derya Yüksek “Alternatif Medya ve Pandemi Sonrasında Dünya Tasarımları”, gazeteci Ali Baturay “Pandemi Döneminde Kıbrıs Türk Medyasındaki Değişim” ve Canan Onurer “Pandemi Döneminde Gazetecilik Sorumluluğunu Yeniden Keşfetmek” konularında sunumlar yapacak.

Gazetecilik Meslek Pratikleri Üzerinde tartışma Platformu Oluşturuyoruz…

Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayça Demet Atay, panele ilişkin olarak tüm dünyada etkili olan COVID-19 salgınının birçok alanda olduğu gibi gazetecilik meslek pratikleri üzerinde de bir takım etkileri olduğuna dikkat çekerek, konunun tartışılacağı bir platform oluşturmak istediklerini söyledi.

Yrd. Doç. Dr Atay, konuya ilgi duyan herkesin Yakın Doğu Üniversitesi’nin resmi YouTube kanalından paneli takip edebileceğini de sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz