KKTC Cumhurbaşkanı Tatar AA oylamasında ‘İşitme engelli hastayla iletişim’i seçti

0

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Anadolu Ajansı tarafından düzenlenen “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

Cumhurbaşkanı Tataroylama hakkında bilgi alarak AA foto muhabirlerinin yurt içinde ve dışında çektiği fotoğraflardan oluşan “yaşam”, “spor” ve “haber” kategorilerden 3 fotoğraf seçti.

Suriye’deki evlerine atılan bomba nedeniyle vücudunun büyük bölümü yanan Hane Ama Dimo’nun yüzü, Antalya’da yapılan doku nakliyle güldü. Yeni yüzüyle daha mutlu olan Hane, birkaç estetik ameliyatın ardından hastaneden taburcu edilecek. ( Orhan Çiçek – Anadolu Ajansı )

 

Tatar, “Yaşam” kategorisinde Orhan Çiçek’in “Suriyeli Hane’nin yüzü doku nakliyle güldü“, “spor” kategorisinde Kate Green’in “Galatasaray Avrupa sahnesinde“, haber kategorisinde de Arif Hüdaverdi Yaman’ın “İşitme engelli hastayla iletişim” fotoğrafına oy verdi.

Anadolu Ajansı (AA) ekibi, Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Sultangazi Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı alan hastalara uygulanan prosedüre, tedavi süreci aşamalarına ve salgınla mücadelede fedakarlığın sembolü haline gelen sağlık çalışanlarının bir gününe tanıklık etti. Yoğun bakım ünitesinde görevli olan hemşireler işitme engelli bir hastayla kağıda yazdıkları notlarla iletişim kurdu. ( Arif Hüdaverdi Yaman – Anadolu Ajansı )

Tatar, “Fotoğrafı çekenin marifeti, yakaladığı ortam ve onun verdiği mesaj önemlidir.” dedi.

UEFA Avrupa Ligi’nde tek maç üzerinden gerçekleştirilen play-off turu müsabakalarında Galatasaray, İskoçya’nın Rangers takımıyla deplasmanda karşı karşıya geldi. Karşılaşmada Omar Elabdellaoui de forma giydi. ( Kate Green – Anadolu Ajansı )

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili fotoğraflar hakkında da yorum yapan Tatar, bu fotoğrafların salgınla ilgili yaşanan sıkıntıları gözler önüne serdiğini ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz