Kalp pili olanlar Dikkat.! Iphone 12…

0

Apple’ın iPhone 12 ailesi maalesef ki insaları ölüm ile burun buruna getiriyor. Kalp pili olanlar için yapılan iPhone 12 uyarısı herkesi korkuttu.

Apple, geçtiğimiz aylarda iPhone 12 ailesini resmi olarak satışa sunmuştu. Bu modellerde yer alan MagSafe adı verilen özellik sayesinde telefonu kablosuz olarak şarj etmek daha da kolaylaşmıştı. Telefonun arkasında yer alan mıknatıslı bobinler sayesinde MagSafe destekli aksesuarların yapışmasını sağlayan iPhone 12 için bugün korkutan haber geldi.

Henry Ford Kalp ve Damar Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre; iPhone 12’de MagSafe için yer alan bu mıknatıslar, kalp pili olan kişileri olumsuz etkiliyor. Hatta bazı durumlarda bu mıknatıslardan dolayı kalp pilinin durabileceği de belirtiliyor.

Bu açıklamlardan sonra Apple cephesinden de konuyla ilgili açıklama geldi. Apple da MagSafe teknolojisinin bu tip sorunlara yol açabileceğini doğruladı. Eğer kalp piliniz veya vücudunuzda başka bir implant varsa iPhone 12’yi o bölgeden uzak tutmanız gerekiyor. Aksi durumda iPhone 12’deki MagSafe implant ile etkileşime girerek vücudunuza zarar veriyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz