Kalkınma Bankası: “Yasal Prosedür Çerçevesinde Tarafsız Hareket Ediyoruz”

0

KKTC Kalkınma Bankası, geçtiğimiz günlerde aleyhlerine yapılan iddialara sessiz kalmadı. Banka Yönetim Kurulu ve Genel Müdür ortak bir basın bildirisi yayınladı.

Açıklamada KKTC Kalkınma Bankası’nın, işlemlerinde kişi ayrımı yapmaksızın, uygulaması gereken yasal prosedürler çerçevesinde tarafsız hareket ettiğinde dikkat çekildi.

Yapılan açıklamada şunlara yer verildi: “İddiada bulunan ilgili şirket 1999 yılının mart ayında Turizm maksatlı Bankamızdan kredi kullanmaya başlamış olup geçen süre zarfında yerine getirmesi gereken yükümlülüklerini yerine getirmemiştir. Bu sebeple Bankamız alacağını yasal yollardan tahsil edebilmek için mahkemeye müracaat etmiş ve şirket ile kefilleri aleyhine hüküm alınmıştır. Yine ilgili şirket hükmün gereklerini yerine getirmediğinden icra pozisyonuna girmiştir. Şirket ve kefilleri aleyhine menkul icrası ve gayrimenkul icrası için mahkeme emriyle satış dosyalanmıştır. Bankamız yine hukuken hükümden kaynaklanan alacağını tahsil edebilmek niyeti ile şirket ve kefillerinin taşınmaz mallarına memorandum koymuştur. Memorandum işlemi Bankamızda hükümlü olan tüm borçlulara uygulanan bir yasal prosedür olup, iddia edilen hususların aksine, KKTC Kalkınma Bankası işlemlerinde kişi ayrımı yapmaksızın, uygulaması gereken yasal prosedürler çerçevesinde tarafsız hareket etmektedir. Söz konusu hükümlü dosyamızda da Bankamızın mağdur olmasını engellemek amacı ile, atılan tüm adımlar tamamen yasal ve uygun şekilde gerçekleştirilmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz