İstiklal Kısa Film yarışmasına büyük ilgi. Yarışmanın ana teması; “İstiklal, özgürlük, bağımsızlık.” 

0

İstiklal Marşımızın TBMM tarafından kabulünün 100. yılı anısına Sebilürreşad Derneğince düzenlenen kısa film yarışması büyük ilgi görüyor. Uluslararası olarak düzenlenen yarışmanın ana teması; İstiklal, özgürlük, bağımsızlık. 

Yarışmaya gösterilen ilgiden memnun olan Dernek yönetimi şu açıklamayı yaptı;

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğümüzün katkıları ve işbirliğiyle düzenlediğimiz Uluslararası İstiklal Kısa Film yarışması büyük ilgi görüyor. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz ve her sene devam ettireceğimiz Yarışmamızın bu yıl ki tema’sı İstiklal marşının ana temasını oluşturan “İstiklal, Özgürlük ve Bağımsızlık”  olacaktır.

İstiklal Marşının kabulünün 100. Yılı anısına Dünyanın dört bir yanından katılımcılar kendi bağımsızlık özgürlük ve istiklal mücadelesini de anlatabileceği kısa filmler ile yarışmamıza katılabileceklerdir. Uluslararası kısa film yarışmamızda toplumsal farkındalığı artırmak, ayrıca sinema sektörüne başlangıç yapmak isteyen yönetmenlerimizi desteklemek, İstiklal marşımızın ruhuna uygun gerek toplumsal gerekse bireysel bağımsızlık, özgürlük ve hürriyetin önemini sinemanın etkileyici dilinden faydalanarak anlatmayı ve bu konuda bir bilinç oluşturmayı amaçlamaktayız.

Bu yılki yarışmamız kurmaca dalında olacaktır. Uluslararası İstiklal Kısa Film Yarışması’na katılan eserler arasından, Jüri tarafından belirlenen toplamda üç esere birincilik, ikincilik ve üçüncülük ödülleri ile Sebilürreşad yönetiminin ve jürinin belirleyeceği alanlarda özel mansiyon ödülleri verilebilecektir.

Yarışmada Birinci olan Filme 30.000 TL İkinci olan filme 20.000TL Üçüncü olan filme 15.000 TL verilirken Jüri Özel mansiyon ödülü olarak 5.000 TL ve Sebilürreşad Dergisi mansiyon ödülü olarak ta 5.000 TL ödül verilecektir. Ayrıca ödül alan her katılımcıya Sebilürreşad dergisi ve Sebilürreşad yayınlarından oluşan hediye paketi ve Mansiyon Özel Ödülü kazandığına dair Sertifikasıyla plaketi verilecektir.

Uluslararası İstiklal Kısa Film yarışmasına başvurular www.İstiklalkisafilm.com sitesinden yapılacaktır. Yarışma Jürisinin daha sonra açıklanacağı yarışmamıza başvurmak isteyen katılımcılar 15 Aralık 2020 tarihine kadar site üzerinden başvurularını yapabilirler. Başvuru formu ve şartları ile duyurulara www.istiklalkisafilm.com üzerinden ulaşabilirler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz