Eryaman: Küçük esnaflara yönelik sanayi sitesi projesini tasarladık.

0

17 yıllık belediyecilik tecrübesiyle Lefkoşa Bağımsız Belediye Başkanı adayı Yüksek Mühendis Hüseyin Eryaman Genç Tv’de Muazzez Gazihan’ın konuğu oldu.

Eryaman, “Üretim yapan, üretim yapmak isteyip ülkemizde kök salmak isteyen genç küçük esnaflara yönelik sanayi sitesi projesini tasarladık.” Dedi.

Küçük Esnaf Sanayi Sitesi Projesi sanayi bölgesinde kurulacak şekilde hazırladık.

Küçük Esnaf Sanayi Sitesi Projesinin sanayi bölgesinde kurulacak şekilde hazırladıklarını söyleyen Eryaman, Belediyenin sahip olduğu 30 dönümlük bir arazi üzerine öncelikle altyapı yatırımı yapacağız. Projenin birinci etabında kanalizasyon, yağmur suyu, elektrik, telefon hatları ile kaldırım ve yol çalışmaları tamamlayacağız. 2 yıl sürmesi planlanan projenin toplam bedelini gerçekleştirmek için 8-10 milyon liralık bir bütçeye ihtiyacımız olacak. Projenin ikinci etabında ilgili esnaf odaları ve paydaşlar ile işbirliği içerisinde üst yapı çalışmalarını yapacağız. Atölyelerin yer aldığı blokların inşaa edilmesi planlanan projemizde 80-100 gencin düşük kira ücretleri ile bu imkanlara ulaşmasını sağlayacağız. Aynı zamanda Lefkoşa Türk Belediyesi’ne gelir dönüşü sağlayacak projemizi gerek Avrupa Birliği fonları, gerek Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi programları ile fonlamayı planlıyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz