Emre Efendi, “Alternatif turizm modelleri yaratacağız, bölgemizi geliştireceğiz”

0

CTP Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediyesi Başkan adayı Emre Efendi, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle bilinen ancak bugüne kadar bu değerleri gün yüzüne çıkartılmamış bölgede, 26 Aralık sabahı değişimin başlayacağını vurguladı.

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediyesi Başkan adayı Emre Efendi, kamu menfaatini ön planda tutarak, toplumsal çıkarlar için çalışmayı hedef edindiğini söyledi.

Efendi, Kanal Sim’de Orhan Tolun’un sunduğu “Turizm Meclisi” programına konuk oldu.
Lapta-Alsancak-Çamlıbel’in bugüne kadar hak ettiği değeri görmediğini ifade eden Emre Efendi, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle bilinen ancak bugüne kadar bu değerleri gün yüzüne çıkartılmamış bölgede, 26 Aralık sabahı değişimin başlayacağını vurguladı.
Efendi, Lapta-Alsancak ve Çamlıbel’in güzelliklerine sahip çıkacaklarını, alternatif turizm olanaklarını bu bölgelere taşıyacaklarını belirtti. Bölgedeki tarihi dokuya, kültür zenginliğine, yürüyüş yollarının fazlalığına dikkat çeken Efendi, dağcılık sporuna elverişli altyapı olanaklarını da kullanarak turizme kazandıracaklarını belirtti.

Efendi, “Biz bölgemizi marka yapmak için yola çıktık. Ben ve 14 belediye meclis üyesi adayımız, bölgesine sevdalı, aşkla, sevgiyle çalışan kişilerdir. Hepimizin vizyonu var. Çağdaş belediyeciliği, ayrımcılık yapmadan herkese eşit hizmeti biz sağlayacağız” dedi.

“Marina projesi gerçek anlamda turist çekecek bir yatırım olmalı”

CTP Lapta-Alsancak-Çamlıbel Belediyesi Başkan adayı Emre Efendi, Lapta Sahil Yolu üzerinde Bakanlar Kurulu kararı ile Lapta Belediyesi’nin kullanımına verilen yaklaşık 59 dönümlük araziye yapılması planlanan otel ve marina projesiyle ilgili de bilgi verdi.
Efendi, otel ve marina projesinde kamu yararını ön planda tutarak kendisinin gerçekleştireceğini belirterek otel yapılacak alanın dışında kalan 2.3 kilometrelik sahil şeridine sportif tesisler, engelli parkı, hediyelik eşya dükkanları ve büfeler açılabileceğini söyledi. Efendi, marina projesinin gerçek anlamda turist çekecek bir yatırım olarak hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizerek bu projede ortaklığın ve kamu menfaatinin çok önemli olduğuna değindi.

Alsancak’a halk plajı kazandırılacağını ifade eden Efendi, Lapta’da Sunset’in atıl durumda kaldığını, Karşıyaka’daki Güzelyalı Plajı’nda ise yeterli hizmet verilmediğini belirtti.

Eko/Agro turizm

Doğal güzellikleriyle bilinen Hisarköy, Kozanköy ve Alemdağ gibi daha birçok köydeki üretim çeşitliliğine dikkat çeken Efendi, köylerde Eko/Agro turizmi hayata geçireceklerini söyledi.
“Üreticilerimize de sahip çıkacağız” diyen Efendi, üreticileri yalnız bırakmamak amacıyla kooperatifleşme sürecine girileceğini belirtti.

“‘Old Milos canlanacak”

Emre Efendi, Alsancak’ta Osmanlı kemerleri ve tarihi 3 adet su değirmeninin de bulunduğu ‘Old Milos’un halka yeniden kapılarını açması için başlatılan ve yarım kalan projenin devamının getirileceğini belirtti.

Efendi, projeyi daha da detaylandırarak hayata geçireceklerini söyleyerek Alsancak’a turistleri çekecek alanlar yaratacaklarını ifade etti.

Tarihi ve kültürel mirasa sahip olan bölgenin bu özelliğinin yıllardır kullanılamadığına dikkat çeken Efendi, bir müzeleri dahi olmadığını belirtti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz