DÖVİZDE SON DURUM… STERLİN, EURO, DOLAR NE KADAR? KKTC MERKEZ BANKASI KURLARI… (06 KASIM 2020)

0

Sterlin – Dolar – Euro kaç TL? Sterlin kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum nedir? KKTC Merkez Bankası Döviz Kurlarında son durum nedir? İşte günün ilk rakamları…

Dünyanın merakla beklediği ABD Seçimleri henüz sonuçlanmadı. Demokrat Joe Biden zafere yakın görünürken, Başkan Donald Trump sonuçları kabul etmediğini açıkladı. Dolar da bu belirsizlik içinde dalgalanmaya devam ediyor.

Dolar/TL yeni güne 8,43 liradan,

Euro/TL 9,96 liradan,

Sterlin/TL ise, 11,084 liradan başladı

FED FAİZİ SABİT TUTTU

Fed, dün beklentiler doğrultusunda politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bırakırken, karar metni ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarında da para politikasına ilişkin yeni bir ipucu verilmedi.

Fed’den yapılan açıklamada, ekonomik faaliyet ve istihdamın toparlanmaya devam ettiği ancak yıl başındaki seviyelerin oldukça altında kaldığı kaydedilirken, Powell ise düzenlediği basın toplantısında, ekonomik görünümün olağanüstü derecede belirsiz olduğunu belirterek, dünya genelinde yeni tip corona virüs (Covid-19) vakalarındaki artışın endişe verici olduğunu aktardı.

KKTC Merkez Bankası Kurları ise,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz