Diş Hekimleri Günü haftasında Girne Üniversitesi’nde Güz Sempozyumu

0

Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin düzenlediği Güz Sempozyumu, Diş Hekimleri Günü haftasında gerçekleştirildi

Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Güz Sempozyumu, Diş Hekimleri Günü’nden bir gün önce Girne Üniversitesi Büyük Kütüphane Kongre Salonu’nda gerçekleştirildi.

Sempozyuma, Girne Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halil İbrahim Seçer, Oral Diagnoz ve Radyoloji Uzmanı Dr. Dt. Orhan Gülen, Sakarya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Periodontoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Doğukan Yılmaz ve Lefke Avrupa Üniversitesi Restoratif Diş Tedavisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İsmail Sadıkoğlu konuşmacı olarak katıldı.

Girne Üniversitesi Diş Fakültesi Dekanı ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Diş Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Serap Çetiner ve akademik kadronun yanı sıra öğrencilerin de yoğun ilgi gösterdiği sempozyum saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile açıldı.

Soru cevap bölümleriyle devam eden ve tüm güne yayılan sempozyumda, öğrenciler de sunum ve oturum başkanlığında aktif olarak görev aldı. Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Güz Sempozyumu konuşmacılara plaket sunulması ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Prof. Dr. Serap Çetiner: “Bu tür akademik etkinliklerle öğrencilerimizi alanında uzman isimlerle bir araya getirmeyi sürdüreceğiz.”

Sempozyumun açılış konuşmasını yapan Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serap Çetiner tüm konuşmacılara ve katılımcılara teşekkürlerini sundu. Pandemi koşulları sebebiyle geçtiğimiz dönemde bu tür etkinlikleri yüz yüze gerçekleştiremediklerini hatırlatan Prof. Dr. Çetiner, bu yıl 113’sü kutlanan 22 Kasım Diş Hekimliği Gününün hemen öncesinde bu sempozyumu düzenlemenin kendileri için ayrı bir önemi olduğunu ifade etti.

Girne Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin, tam donanımlı laboratuvarlarda ve Dr. Suat Günsel Girne Üniversitesi Diş Hastanesi’nde eğitim alma imkanına sahip olan öğrencilerini, alanında uzman kişilerle bir araya getirmeyi sürdürdüklerini belirtti.

Güz Sempozyumu, zengin içeriği ile gün boyu sürdü

Sempozyuma söz alan konuşmacılardan Prof. Dr. Halil İbrahim Seçer “Bilimde Yeni Metodoloji: Bağlantısal Bütünsellik” başlıklı bir sunum yaparken Dr. Dt. Orhan Gülen “Con Beam Bilgisayarlı Tomografi (CBCT) Okurken Nelere Dikkat Etmeliyiz?” ve Dr. Öğretim Üyesi Doğukan Yılmaz “Anterior Estetik Bölgede Periodontoloji’nin Rolü” konulu birer konuşma yaptı. Yrd. Doç. Dr. İsmail Sadıkoğlu ise “Dental Fotoğrafçılık 101: Işığı Anlamak” başlıklı konuşmasında teorik bilgilerin yanı sıra pratik uygulama örneklerine de yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz