Bu güncelleme çok işinize yarayacak…

0

WhatsApp yeni özelliklerini kullanıcılar ile buluşturmaya devam ediyor. WhatsApp güncellemesi ile gelen yeni özellik çok işinize yarayacak.

Facebook’un bünyesinde yer alan WhatsApp, bu ay çok konuşulan yeni gizlilik politikasını yürürlüğe koyacak. WhatsApp, yine tepki çekmeden önce kullanıcılara yenilikler sunmak için kolları sıvadı. Son WhatsApp güncellemesi ile uygulamaya eklenen özellik işinizi kolaylaştıracak.

Geçen Kasım ayında WhatsApp, Android ve iOS için Beta sürümünde video gönderirken veya durumda paylaşırken yeni bir sessize alma özelliğini test etmeye başlamıştı. Bu özelliğin testleri tamamlandı ve WhatsApp, Android kullanıcılarına yeniliği sundu.

Bu özelliğe, kullanıcı video düzenleyiciden birisine video göndermeden hemen önce veya durumuna bir video gönderirken erişilebiliyor. Kırpma aracının hemen altında, kullanıcıların ses açık ve ses kapalı arasında geçiş yapmasına olanak tanıyan bir hoparlör simgesi bulunuyor. Sesi kapatıldığında, video alıcıya içinde ses olmadan gönderiliyor.

WhatsApp’ın yeni özelliği, arka planda gerçekten kötü veya rahatsız edici sesi olabilecek bir video gönderirken oldukça kullanışlı olacak gibi görünüyor. Şimdilik sadece Android sahiplerine sunulan bu yeni özelliğin çok yakında iOS platformuna da gelmesi bekleniyor.

WhatsApp’ın yeni gizlilik politikası yüzünden yine kullanıcı kaybetmesi bekleniyor. Mart ayının ortasında yine yürürlüğe girecek olan politika rakipleri Telegram ve Signal’e yarayacak gibi görünüyor.

Mesajalaşma devi hangi yeni özelliği sunarsa sunsun maalesef ki yeni politikasını kabul ettirmek için şirin görünemeyecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz