Aşk olmazsa, meşk insancıkları!

0

Ruhen asla buluşamayanların veya buluşamamışların, bedeni veya maddi sebeplerden ötürü, ceset fetişisti gibi bir araya gelip birbirini kullandıkları bir milenyumdayız…
Halbuki, bu tür ilişkiler sinsi bir intihar biçimidir ki zamanla insanı yaşayan ölüye dönüştürür.

Yalnızlık korkusunun, birlikteliği, zoraki, iki kişilik erdemsiz yalnızlığa dönüştürüldüğü bir asır…
Oysa, tek kişilik doğal, organik yalnızlık,
iki kişilik suni yalnızlıktan daha erdemli ve onurludur. Unutulmamalıdır ki, yalnızlık tensel değil tinsel bir durumdur.

Ruhen kopmuş/ayrılmışların, çocuklar için bedenen yan yana yaşayanların, boşanmak yerine, birbirine tinsel değil tensel dokunuşlarla boşu boşuna (öfke/kin/kibir/nefret) gibi kötü duyguları boşaladurdukları bir garip çağ..

Kendi elleriyle yaptığı kahveyi beğenmeyip dökenlerin, sevgilisinin yaptığı kahveye burun kıvırıp, sonra da, onun/bunun yaptığı çangarsuyu kahveyi beğeniyle bayıla bayıla içip teşekkür eden fırıldakların cirit attığı bir alem dönem..

Eşini başkalarıyla doğalca aldatıp, bunu bilerek görmezden gelen eşlerin, çocuklarına sarılarak günah çıkardığı, şeytani bir alem süreç.

Her gece bir bedenle uyup, sabah duşun altında ruhi arınma arayanların. O günahkar, bedensel tatminkarhaneyi terk ettikten sonra ardında bıraktığı otuz bir saniyelik hazzın ruhunda açtığı yaraya merhem arayanların dönemindeyiz.

Bedensel ve hazsal zevklere ruhunu öldürmüş ve kendi bedenindeki mezarlığa gömmüşlerin ruhsal hastalıklarla boğuştuğu..
İç dünyalarında katlettikleri onca güzel duygudan çıkan kötü kokudan dolayı nefeslerinin ceset ve ruhsal yalnızlık koktuğu bir yaşamdayız..

Akşam sever sevişir, sabah tanışır, öğlen kavga eder değişir, ikindiye bitirir..
Sabah geber, öğlen gömer, ikindi sever, akşam sevişir şükreder oldu insancıklar.

Aşk, gelip geçici, bir ruhsal ve egosal deformasyon dönemidir.

Arkadaşlık ihtiyaç duyuldukça telekomünikasyon serüveni, ahbaplık kişisel sübvansiyon, aşkla dostluk etmek ise daimi rehabilitasyon sürecidir.

Dostluğunu aşk kıvamında yaşayıp, dostuna sevgi katmayan, aşık olduğu sevgililik süresince en az 10 kez reenkarnasyon (ölüp, ölüp dirilme) sorunu yaşar.

İnsanla dostluk edemeyen, onunla aşk sürecini götüremez.

Aşk olsun, daha nasıl anlatayım. Bugünlerdeki aşk olmazsa meşk olsun gibisinden süregiden hakiki yalnızlığı, başka nasıl anlatsam??!!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz