Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı KKTC’de Bir An Önce Hayata Geçirilmeli…

0

KKTC Umut Derneği Genel Başkanı Özlem Dinçoğlu yazılı bir açıklama yaparak; “Defaten ve her platformda tarafımızca dile getirilen ülkeye kurulması gerekli ve acilen elzem olan AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI nın bir an önce hayata geçmesi elzemdir” açıklaması yaptı.

Dinçoğlu’nun açıklaması şöyle,

Geçtiğimiz gün Geçitkale de yaşanan aile faciasında hayatlarını kaybedenlere tanrıdan rahmet yaslı ailelerine ve tüm belde halkına başsağlığı dileriz.

Kurulduğumuz ilk günden beri her türlü ailenin sorunlarına çözüm bulmak için, ülkemizde giderek artan aile içi şiddet sosyal ekonomik dengesizlik özellikle çocuklarımızın ve dahi gençlerimizin içerisinde bulunduğu belirsizlik ve öfke kontrolleri üzerine daha rehabilite olmuş ve huzur içinde yaşayan aileler yaratmak adına mücadelemize devam ediyoruz.

Defaten ve her platformda tarafımızca dile getirilen ülkeye kurulması gerekli ve acilen elzem olan AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI nın bir an önce hayata geçmesi konusundaki talebimizi bu bildiri ile yinelemek isteriz.

Aile ve sosyal politikaların bir an önce eş zamanlı hayata geçirilecek ÇOCUK ŞUBE ve ÇOCUK ISLAH EVİ ile birlikte her ilçede her köyde kurulacak çocuk ve gençlik aktivite merkezleri ile uzman psikolog ve özellikle okullarda gerekirse istihdamın arttırıldığı rehber öğretmenler ile koordineli bir şekilde çalışacak bir bakanlıkla yapılması gerekmektedir.

Çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimlerine zararlı ve psikolojilerini olumsuz yönde etkileyen oyunlar, aile içi şiddet, öfke kontrol sorunu vb. olumsuzluklardan koruyarak daha yaşanır bir toplum oluşturmak başta ailelerin sonrasında da devletin politikaları olarak gündeme gelmesi gereklidir.

Tüm hükümet programlarında çalışma bakanlığı ile birleşmiş bir şekilde faaliyet gösteren sosyal hizmetler dairesinin en üst performansta çalıştığı, buna rağmen ülkede gelişen aile içi şiddeti engellemekte yetersiz kaldığı açık bir şekilde gözlemlenmektedir.

Bir an önce hükümetimizin bu konu ile ilgili çalışmalar başlatmasını talep eder, bakanlıkların paylaşılacak koltuk makamları olmadığı halkın ihtiyacını karşılamak için kurulmuş devlet kurumları olduğunu hatırlatır, bu konudaki ısrarımızın ve söylemlerimizin artarak devam edeceğini tüm kamuoyu ile paylaşırız, böylesi üzücü olayların tekrardan yaşanmamasını temenni ederiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz